Horní Mísečky – Tipy na výlety

Značené turistické cesty Vás zavedou do známých míst jako je třeba Špindlerův Mlýn vzdálený necelé 4 km (je zde letní bobová dráha, AQUA park, squash, minigolf, tenis a mnoho dalších atrakcí), na Zlaté návrší, odtud na Dvoračky. Nejkratší trasa k prameni Labe je právě od nás. Krásné pohledy ze Zlatého návrší přes hřebeny na Sněžku na straně jedné a na Český ráj na straně druhé Vás zaručeně uchvátí.

V letních měsících Vás na Zlaté návrší a na Vrbatovu boudu vyveze pravidelná autobusová linka (jezdí po cca 20 min. v obou směrech).

Další zajímavé turistické cíle

Jilemnice

Město Jilemnice je známé jako brána západních Krkonoš.
Zámek – rozsáhlé Krkonošské muzeum (mechanický Betlém Jáchyma Metelky)

Vrchlabí

Zámek – dominanta města
Zámecký park – založen spolu s výstavbou zámku. Ze zámeckého parku vede dřevěný visutý most k zámecké hrobce.
Zámecká hrobka – novogotický sloh, oltář s pietou.
Klášter Augustiniánů – barokní architektura s prvky klasicizmu.
Chrám svatého Vavřince – stojí na místě jednolodního gotického kostela ze 14. století.

Nová Paka

Suchardův Dům – muzeum s expozicemi věnovanými historii, umění, etnografii, betlémům. Naproti Suchardovu domu je Klenotnice drahých kamenů, ve které můžeme obdivovat nejen nádherné drahokamy, ale seznámit se i se spiritismem v Podkrkonoší.

Hrad Pecka

Hrad je nejvýznamnější památkou obce Pecka, byl vybudován ve 14. století na místě původní tvrze. Byl upraven goticky a rozšířen o renesanční palác. V prostorách hradu (ve sklepení) se nacházejí expozice věnované historii města i hradu, národopisu, hrdelnímu právu a soudnictví.