Špindlerův Mlýn – Lyžování

V zimním období je Špindlerův Mlýn naprosto jedinečný a nabízí nejlepší podmínky pro lyžování u nás. Lyžařské středisko Špindlerův Mlýn je právem nazýváno hlavním městem zimních sportů v České republice, neboť ve svých vynikajících střediscích ( Sv. Petr, Hromovka,Medvědín, Horní Mísečky, Labská) nabízí celkem 6 lanových drah, 12 vleků a 28 km sjezdových tratí. Všechny sjezdovky jsou denně upravované, uměle zasněžované, vhodné nejen pro pokročilé, ale i začátečníky a děti. Lyžařské školy poskytují výuku, půjčovny a prodejny nabízí celé sportovní vybavení.

Areál Svatý Petr je nejvýznamnějším centrem sportovního dění ve Špindlerově Mlýně, každým rokem je dějištěm mnoha významných sportovních akcí. Přímo v areálu jsou v zimní sezóně v provozu tři lanové dráhy a pět vleků. Sjezdové tratě jsou co do délky převýšení i úpravy nejkvalitnější v rámci celé ČR. Bohatě navštěvovaný je i snowpark včetně U rampy. S areálem Medvědín je Svatý Petr propojen pravidelnou linkou SKI BUSU.

Areál Medvědín, který je čtyř sedačkovou lanovou drahou spojen s areálem Horní Mísečky je stále více vyhledávaným místem lyžařů, kteří mají rádi pohodové lyžování na slunci. Je zde velmi dobrá černá a červená sjezdová trať, která je určená především pro sportovní lyžařskou jízdu. Pro začátečníky a rodinné dovolené s dětmi je velmi vhodný areál Horní Mísečky, který nabízí čtyři lyžařské vleky, vždy kvalitně upravené sjezdovky a snowpark určený snowboardistům.

Večerní lyžování na Hromovce – v provozu denně od 18.00-21.00 hod – nejdelší večerní lyžování v České republice, v celé délce 1600 m technicky zasněžované. Umělé osvětlení 20-100 LUX umožňuje jednak kvalitní lyžování pro veřejnost tak pořádání závodů FIS za umělého osvětlení.